سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 273 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۴ مهر, ۱۴۰۲
۱۰:۲۸ ب٫ظ
Matin21
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 10
۱۲ دی, ۱۴۰۱
sp_UserOfflineSmall افلاین
5441sp_Permalink sp_Print

سلام

نگهداری 

۱ الیگیتور 

۲تا ردتیل 

۱دراگون ردتیل

۴پنگوسی شکاری

۲تا اسکار

۳تا پرت

۲تا گرین ترور

چطوره موردی داره؟

۱۴ مهر, ۱۴۰۲
۱۱:۱۵ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 369
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5442sp_Permalink sp_Print

Matin21 گفته
سلام

نگهداری 

۱ الیگیتور 

۲تا ردتیل 

۱دراگون ردتیل

۴پنگوسی شکاری

۲تا اسکار

۳تا پرت

۲تا گرین ترور

چطوره موردی داره؟  

سلام

اگه فضای مناسب داشته باشید مشکلی نداره البته ردتیل و دراگون کمی کوچیکتر از بقیه باشه

احتمال داره ماهی ها الیگاتور و گرین ترور رو کمی بزنن پس یکمی بزرگتر از بقیه باشن بهتره doneflower

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۹:۲۱ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 51
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5443sp_Permalink sp_Print

سلام 

یه سیلور شارک ۱۵ سانتی دارم دیروز رفتم یدونه گرین ترور ۵ سانتی گرفتم میدونستم سیلور شارک باهاش کاری نداره ولی هیچ ایده ای نداشتم که گرین ترور با نیم وجب قد بیاد سیلور شارکه رو بزنه پرام ریخته بود 

بنظر شما چیکار کنم جدا کنمشون یا یکی دیگه بگیرم

یا کلا سازگار نیستن

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۹:۵۶ ب٫ظ
alirezaj
شهرقدس

معاون‌انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3752
۲۷ خرداد, ۱۳۹۶
5444sp_Permalink sp_Print

سلام

کلا سازگار نیستند

ببینید گوره خری با اون سایزش به راحتی به حساب یه کوی ۱۲ سانتی میرسه.خلق و خوی حیوون مهمه نه اندازه.

//

خستم...خیلی خسته

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۱۰:۱۴ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1947
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5445sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته
سلام 

یه سیلور شارک ۱۵ سانتی دارم دیروز رفتم یدونه گرین ترور ۵ سانتی گرفتم میدونستم سیلور شارک باهاش کاری نداره ولی هیچ ایده ای نداشتم که گرین ترور با نیم وجب قد بیاد سیلور شارکه رو بزنه پرام ریخته بود 

یا کلا سازگار نیستن  

سلام

شماکه چند وقته عضوین و زیاد تو تامیک های سازگاری سوال پرسیدین چرا فکردکردین کاری نداره؟

گرین ترور جزو بی شهور ترین ماهی هایی هست که دیدم 

جهت جمع کردن پر هاتون هم کد پستی بدین جاری ارسال کنمhahaha2

JDM lover

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۱۰:۴۵ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5446sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته

سلام

شماکه چند وقته عضوین و زیاد تو تامیک های سازگاری سوال پرسیدین چرا فکردکردین کاری نداره؟

گرین ترور جزو بی شهور ترین ماهی هایی هست که دیدم 

جهت جمع کردن پر هاتون هم کد پستی بدین جاری ارسال کنمhahaha2  

ممنون از پاسخ والا من ماهیامو عوض کردم بیشتر دارم ماهی های یکم ارزشمند تر و صلح جو نگهداری میکنم کارم با ماهی های تهاجمی تمومه و کلا دوست دارم فعال باشم تو این سایت منم اصلا فکر نمیکردم گرین ترور همچین ماهی باشه چون دیدم با ماهی های کوچیک تر زیاد نگه میدارنfun

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۱۰:۵۷ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 551
۶ تیر, ۱۳۹۴
5447sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته
سلام 

یا کلا سازگار نیستن  

سلام و عرض ادب

اگه قرار به نگهداری ماهی های صلح جو هست که کلا دور گرین رو خط بکشید

الان غیر سیلور شارک چه ماهی هایی دارید؟

۲۰ مهر, ۱۴۰۲
۱۱:۵۰ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5448sp_Permalink sp_Print

hamed30 گفته

سلام و عرض ادب

اگه قرار به نگهداری ماهی های صلح جو هست که کلا دور گرین رو خط بکشید

الان غیر سیلور شارک چه ماهی هایی دارید؟  

سلام

بله شما درست میگید ماهی که ده سانت بزرگتر از خودش رو بزنه جاش تو جوبه

الان دوتا کت چوبی دارم

با یه کت خالدار 

با همون سیلور شارک همه ۱۵ سانت بجز اون دوتا پنکوسی اونا ۱۰ سانت هستن

۲۱ مهر, ۱۴۰۲
۱۱:۵۰ ق٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1914
۳ آذر, ۱۳۹۷
5449sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته

سلام

بله شما درست میگید ماهی که ده سانت بزرگتر از خودش رو بزنه جاش تو جوبه

الان دوتا کت چوبی دارم

با یه کت خالدار 

با همون سیلور شارک همه ۱۵ سانت بجز اون دوتا پنکوسی اونا ۱۰ سانت هستن  

سلام ترکیب فعلیتتون خوبه 

و اگه میخواید اضاف کنید

بلو آکارا پراکسیموس سوروم(سوروم میتونه یکم خشن باشه) بارب حلب شارک آلبینو شارک رنگین کمان 

گزینه های زیادی دارید من الان اینا به ذهنم رسید

۲۱ مهر, ۱۴۰۲
۱۱:۵۲ ق٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰

chamani.parsa گفته

ممنون از پاسخ والا من ماهیامو عوض کردم بیشتر دارم ماهی های یکم ارزشمند تر و صلح جو نگهداری میکنم کارم با ماهی های تهاجمی تمومه و کلا دوست دارم فعال باشم تو این سایت منم اصلا فکر نمیکردم گرین ترور همچین ماهی باشه چون دیدم با ماهی های کوچیک تر زیاد نگه میدارنfun  

بین سیچلاید ها اگه دنبال ماهی صلح جو و با ارزش میگردین یا باید برین سمت پروکسیموس و هم خانواده هاش یا سیکلید های تانگانیکا

تو خانواده تترا ها و بارب ها هم ماهی  زیبا و با ارزش کم نیستن مثل ردلاین

JDM lover

۲۱ مهر, ۱۴۰۲
۱۲:۳۲ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5451sp_Permalink sp_Print

.Mahdi گفته

سلام ترکیب فعلیتتون خوبه 

و اگه میخواید اضاف کنید

بلو آکارا پراکسیموس سوروم(سوروم میتونه یکم خشن باشه) بارب حلب شارک آلبینو شارک رنگین کمان 

گزینه های زیادی دارید من الان اینا به ذهنم رسید  

مرسی از شما و آقا متین که نظرات با ارزشتون رو گفتید حقیقتا بشدت تو فکرم بود این چندتا تارو بگیرم

بلک گوست

پلی آلبینو

بلو آکارا

سورم

پروکسیموس هم باید راجبش فکر کنم ولی زیاد خوشم نمیاد ازش

حالا بنظر دوستان کدوم رو نگیرم و کدوم رو بگیرم؟

الان ماهی هام چون یا کفخوارن یا کتفیش همشون یکم آکواریوم خالی بنظر میرسه این چهارتا ماهی که گفتم آیا این مشکلو برطرف میکنن؟

۲۱ مهر, ۱۴۰۲
۴:۱۲ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5452sp_Permalink sp_Print

سلام

برای ترکیب آروم هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنم 

رفتار همه اینا غیر قابل پیش بینی هست 

JDM lover

۲۲ مهر, ۱۴۰۲
۱:۴۶ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰

chamani.parsa گفته

مرسی از شما و آقا متین که نظرات با ارزشتون رو گفتید حقیقتا بشدت تو فکرم بود این چندتا تارو بگیرم

بلک گوست

پلی آلبینو

بلو آکارا

سورم

الان ماهی هام چون یا کفخوارن یا کتفیش همشون یکم آکواریوم خالی بنظر میرسه این چهارتا ماهی که گفتم آیا این مشکلو برطرف میکنن؟  

این ماهیا با هم سازگار هستن البته بهتره سورم و پلی رو یکم کوچیکتر و بلک گوست رو یکم بزرگتر از بلو آکارا بخرین 

اگه میخواین پروکسیموس بخرین واسه قلمرو پولی یه فکری بردارین و حتما یه تونی واسش در نظر داشته باشید 

از اونجایی که گفتید هدفتون ماهی های آروم و با ارزش هستن سورم قرمز و هکلی آلبینو و پولی تیوگلسی و لاپرادی رو بهتون پیشنهاد میدم مخصوصا هکلی آلبینو چون خیلی آروم و خوشگله و قیمتی هم هست و با سایز کردنش سود خوبی میکنید 

doneflower

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387
۲۲ مهر, ۱۴۰۲
۷:۴۹ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5454sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

chamani.parsa گفته

بلک گوست

پلی آلبینو

بلو آکارا

سورم

این ماهیا با هم سازگار هستن البته بهتره سورم و پلی رو یکم کوچیکتر و بلک گوست رو یکم بزرگتر از بلو آکارا بخرین 

اگه میخواین پروکسیموس بخرین واسه قلمرو پولی یه فکری بردارین و حتما یه تونی واسش در نظر داشته باشید 

از اونجایی که گفتید هدفتون ماهی های آروم و با ارزش هستن سورم قرمز و هکلی آلبینو و پولی تیوگلسی و لاپرادی رو بهتون پیشنهاد میدم مخصوصا هکلی آلبینو چون خیلی آروم و خوشگله و قیمتی هم هست و با سایز کردنش سود خوبی میکنید 

doneflower  

من نگفتم سازگار نیستن گفتم برا ترکیب آروم خوب نیست

سورم خیلی غیر قابل پیش بینی هست من شورمی داشتم که اسکار ازش کتک میخورد 

ولی تو بعضی موارد سورم حتی از گوپی هم آروم تر میشه 

کلا فازشون چیه نمیدونم اینم بدونین که ماهی کم زوری نیست تو دعوا با سیچلاید های هم اندازه خودش اصلا کم نمیاره

هکلی رو که شما گفتین رو خیلی موافقم ولی لامصب اصلا گیر نمیاد و خیلی هم گرونه

پولی لاپرادی هم تقریبا همینه من که ندیدم تا حالا ولی نژاد آلبینو و بقیه رو زیاد دیدم

پیشنهاد من بیشتر سیکلید ها دارف و پروکسیموس و همچنین شارک ها و فک و فامیلشون هست

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

matin.b.1385

JDM lover

۲۳ مهر, ۱۴۰۲
۸:۵۸ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰

من با نظر شما مخالفت نکردم بلکه ماهی های سازگار رو گفتم به ایشون

سورم در کل ماهی خیلی آرومیه اون یه مدل دیگه ماهی هست که خودم هم داشتم و فقط کمی شبیه سورمه و خیلی وحشیه تفاوتش با سورم هم تو رنگش هست که سورم کرم رنگه ولی اون ماهی کاملا سفیده 

وگرنه سورم واقعی رو خیلی ها کنار آنجل هم نگه میدارن و در ضمن اصالت سورم های قرمز هم قرار نیس زیر سوال بره doneflower

۲۵ مهر, ۱۴۰۲
۰:۲۰ ق٫ظ
majid137
تهران
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 13
۲۳ آذر, ۱۴۰۰
5456sp_Permalink sp_Print

سلام به دوستان و استادان عزیز. 

قبل از سؤال بنده اطلاعات تانک رو خدمتتون عرض کنم. 

طول۱متر، عرض ۴۰،ارتفاع ۵۵.شیشه ۱۰میل.

تجهیزات، تاپ فیلتر ۳۸۸۰ سوبو با قدرت ۲۰۰۰ لیتر در ساعت. موج ساز، سنگ هوای شلنگی با طول ۶۰،فیلتر بیولوژیک، بخاری دوعدد ۱۰۰ در هر طرف. 

یک کت ۲۵ سانتی داخلشه. مقداری سنگ و صخره، چوب، کوزه، گلهای مصنوعی و غار پلکو بزرگ. 

در وهله اول میخوام ۴تا ماکروی لب ماتیکی زرد، ۴تا آبی، ۲تا افرا، ۲تا دهان آتشی و دوسه تا هم ماکروی سفید، زرد و آبی همراه با ۵تا کت لجن خوار بگیرم. دوسه‌تا گیاه مقاوم که ریشه هاشون رو محفوظ کنم مثل کریپتون و گندمی... نمیدونم میشه یا نه؟ طول همه ماهی ها حدوداً ۵سانته.

پ هاش همیشه ۷تا ۷ونیم.دما بین ۲۷تا ۲۹ هست. 

سیکل باکتری و غذای باکتری و انواع غذای آماده هم دارم تا محلول های مورد نیاز. 

حالا فروشنده میگه چندتا سیچلاید آفریقایی هیبریدی بجای چندتا ماکروی اضافه بگیرم که تنوع رنگ و تولید بیشتر بشه. 

خیلی دوست دارم چندتا لوچ دلقک داشته باشم اما یکی میگه میشه یکی میگه خطرناکه و کلاً باید کت فیش ها حذف بشن، ماکروی زرد کمی خشنه و... حالا بنظرتون قید لوچ دلقک رو بزنم و همون ترکیب اولیه رو بگیرم حالا یا کلاً ماکرو یا ریسک کنم و لوچ بگیرم؟ چون الآن هم قیمت لوچ کم نیست. بعد جریان آب قدرتمند با واترپمپی که ۲هزار لیتر گردش آب داره، با موج ساز و... فکر نکنم به مزاق لوچ ها خوش بیاد. 

نظر فنی شما چیه؟ و آیا تابحال به آب سیچلاید های آفریقایی، برگ کاتاپا اضافه کردید در حد کم؟ مثلاً هر ۵۰لیتر یک برگ کوچک؟ چون غذای مطبوعی برای کف خوارا میشه. 

و پرسش آخر، با این ترکیب گوشت‌خوار، شارک رمبو مشکل نداره یا توسط ماکروها خورده میشن؟ اگه یکم سایز شارکها یزرگتر باشه؟ 

ممنون از لطف شما 🌹 

۲۵ مهر, ۱۴۰۲
۱۲:۰۴ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰

majid137 گفته

تجهیزات، تاپ فیلتر ۳۸۸۰ سوبو با قدرت ۲۰۰۰ لیتر در ساعت. موج ساز، سنگ هوای شلنگی با طول ۶۰،فیلتر بیولوژیک، بخاری دوعدد ۱۰۰ در هر طرف. 

یک کت ۲۵ سانتی داخلشه. مقداری سنگ و صخره، چوب، کوزه، گلهای مصنوعی و غار پلکو بزرگ. 

در وهله اول میخوام ۴تا ماکروی لب ماتیکی زرد، ۴تا آبی، ۲تا افرا، ۲تا دهان آتشی و دوسه تا هم ماکروی سفید، زرد و آبی همراه با ۵تا کت لجن خوار بگیرم. دوسه‌تا گیاه مقاوم که ریشه هاشون رو محفوظ کنم مثل کریپتون و گندمی... نمیدونم میشه یا نه؟ طول همه ماهی ها حدوداً ۵سانته.

حالا فروشنده میگه چندتا سیچلاید آفریقایی هیبریدی بجای چندتا ماکروی اضافه بگیرم که تنوع رنگ و تولید بیشتر بشه. 

خیلی دوست دارم چندتا لوچ دلقک داشته باشم اما یکی میگه میشه یکی میگه خطرناکه و کلاً باید کت فیش ها حذف بشن، ماکروی زرد کمی خشنه و... حالا بنظرتون قید لوچ دلقک رو بزنم و همون ترکیب اولیه رو بگیرم حالا یا کلاً ماکرو یا ریسک کنم و لوچ بگیرم؟ چون الآن هم قیمت لوچ کم نیست. بعد جریان آب قدرتمند با واترپمپی که ۲هزار لیتر گردش آب داره، با موج ساز و... فکر نکنم به مزاق لوچ ها خوش بیاد. 

نظر فنی شما چیه؟ و آیا تابحال به آب سیچلاید های آفریقایی، برگ کاتاپا اضافه کردید در حد کم؟ مثلاً هر ۵۰لیتر یک برگ کوچک؟ چون غذای مطبوعی برای کف خوارا میشه. 

و پرسش آخر، با این ترکیب گوشت‌خوار، شارک رمبو مشکل نداره یا توسط ماکروها خورده میشن؟ اگه یکم سایز شارکها یزرگتر باشه؟ 

ممنون از لطف شما 🌹   

سلام 

افرا بهتره نگیرید چون میزننش 

گیاه تو تانک مالاوی ها معمولا نمیمونه چون خودشون هم تا حد زیادی گیاه‌خوار هستن 

لوچ دلقک و شارک رمبو هم مشکلی نداره اگه یکم از بقیه بزرگتر باشن بهتره 

شما کت بزرگشون رو هم باید رد کنید چون واسه بقیه ماهی ها که کوچیکن دردسر ساز میشه

واسه گردش آب هم یه سنگ با کمی فاصله بزارید جلوی لوله واتر پمپ تا گردش آب همونجا بشکنه و لوچ ها اونور تانک اذیت نشن 

به نظر من به جای ۵ تا لجن خوار یا ماهی دیگه بخرید یا بعضی پلیکو های خاص مثل گرین فانتوم بخرید که هم با بزرگ شدنشون سود خوبی بکنید هم خوشگل و سازگار باشن doneflower

۲۵ مهر, ۱۴۰۲
۱:۲۹ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰

majid137 گفته

ممنون از لطف شما 🌹   

سلام

جواب سوال های اصلی رو که هم نام خودم عرض کردن در مورد جریان آب اتفاقا لوچ ها جریان آب رو خیلی میپسندن هیچ مشکلی نداره براشون 

هیچ کت فیشی غیر مولتی کت سازگاری کامل نداره با مالاوی ها البته ناسازگار هم نیستن

پلکو ها هم سختی بالای آب براشون مضره برای همین توآکواریوم حرفه ای مالائی نگهش نمیدارن

برگ کاتاپا آب رو اسیدید میکنه PH رومیاره پایین این برای کت خوبه ولی برای مالاوی ها سمه بجای کاتاپا غذا های دیگه زیادن برای کتفیش

درمورد سازگاری لوچ و شارک با مالاویها اطلاعات درست و درمونی ندارم ولی حس خوبی به این

ترکیب ندارم

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Sarkhanzadeh

JDM lover

۱۶ آبان, ۱۴۰۲
۲:۲۲ ق٫ظ
majid137
تهران
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 13
۲۳ آذر, ۱۴۰۰
5459sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان. 

من یه تعدادی ماکروی زرد، آبی، سفید و البینو و چندتایی لب ماتیکی میخوام بگیرم با چندتا کت فیش. 

با ماکرو چه نوع ماهی هایی میشه نگهداری کرد؟ 

ممکنه جند نوع ماهی خوش سایز و قشنگ معرفی کنید؟ 

ممنونم

۱۶ آبان, ۱۴۰۲
۱:۴۷ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5460sp_Permalink sp_Print

majid137 گفته
سلام خدمت دوستان. 

من یه تعدادی ماکروی زرد، آبی، سفید و البینو و چندتایی لب ماتیکی میخوام بگیرم با چندتا کت فیش. 

با ماکرو چه نوع ماهی هایی میشه نگهداری کرد؟ 

ممکنه جند نوع ماهی خوش سایز و قشنگ معرفی کنید؟ 

ممنونم  

سلام

لطفا با مطالعه تاپیک ها تا حد امکان جوابتون رو پیدا کنید تو همین تاپیک قطعا جوابتون پیدا میشه

با ماکرو اکثر سیچلاید های مالاوی رو میتونید نگه دارید البته توی آک با دکور و مخفیگاه 

بنظر من سیچلاید مارمالاد ، مپانگا ، پینک مالاوی و دیماسونی گزینه های جذابی هستن

JDM lover

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
127 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
6 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

(SINA) : 2776

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 37876

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 240

موضوعات: 7752

جدیدترین اعضاء:

Special offer for you monstkolichtem.blogspot.ae 9L, Make big money kupluhikomp.blogspot.ae Lu, Big earnings for you poluchdostden.blogspot.ae Vh, Special offer for you monstkolichtem.blogspot.ae qm, Make big money kupluhikomp.blogspot.ae ra, rkxnlcgm

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3014

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها